Başvuru Sonuçları

2017 Birinci Dönem Sonuçları (17 Haziran 2017) 

Fona birinci döneminde toplam 156 başvuru geldi. 2017 jürisi Murat Özyaşar, Pelin Esmer, Tanıl Bora, Yonca Ertürk ve Zeynep Dadak’ın yaptığı değerlendirme sonucunda 8 filmin desteklenmesine karar verildi. Fon tarafından desteklenen 2 kısa ve 6 uzun/orta metraj belgesel film şöyle sıralandı:

Kusurlu / Bilen Sevda Könen, Ayris Alptekin – Kısa metraj belgesel prodüksiyon desteği 

Lucid/Sarih / Emine Emel Balcı - Kısa metraj belgesel prodüksiyon desteği 

Our Border: 44 Years Later / Ekin Çalışır - Uzun/orta metraj belgesel geliştirme desteği 

Piraotlar / Niştiman Cemal Aslan - Uzun/orta metraj belgesel geliştirme desteği 

Abla Deme, Lazım Olur / Buse Kılıçkaya, Kaan Karacehennem - Uzun/orta metraj belgesel prodüksiyon desteği 

Dallas / Melis Birder - Uzun/orta metraj belgesel prodüksiyon desteği 

Fata Morgana / Ege Berensel - Uzun/orta metraj belgesel prodüksiyon desteği 

Gayrımakul Değerler / Somnur Vardar - Uzun/orta metraj belgesel prodüksiyon desteği

2016 İkinci Dönem Sonuçları (19 Aralık 2016) 

Fona gelen 136 başvuru arasından 2016 jürisi Berke Baş, Zeynep Dadak, Melek Ulagay, Yeşim Ustaoğlu ve Yıldırım Türker’in yaptığı değerlendirme sonucunda 7 belgesel filmin desteklenmesine karar verildi. Fon tarafından desteklenen 1 kısa ve 6 uzun/orta metraj belgesel film şöyle sıralandı:

Dermansız Adam / Hakkı Kurtuluş, Melik Saraçoğlu - Kısa metraj belgesel prodüksiyon desteği

Bitmeyen Sefer / Emine Gözde Sevim - Uzun/orta metraj belgesel geliştirme desteği

Besna / Selim Yıldız - Uzun/orta metraj belgesel prodüksiyon desteği 

Dert Bende Derman Bende / Kanka Productions - Uzun/orta metraj belgesel prodüksiyon desteği

Kardeş Türküler Belgeseli / Çayan Demirel, Ayşe Çetinbaş - Uzun/orta metraj belgesel prodüksiyon desteği

Derdo Ana ve Ceviz Ağacı / Serdar Önal - Uzun/orta metraj belgesel Atlas post-prodüksiyon desteği

Rüzgâr Tayı / Sidar İnan Erçelik - Uzun/orta metraj belgesel Atlas post-prodüksiyon desteği

2016 Birinci Dönem Sonuçları (23 Haziran 2016)

Fona üçüncü döneminde yaklaşık 150 başvuru geldi. 2016 jürisi Berke Baş, Zeynep Dadak, Melek Ulagay, Yeşim Ustaoğlu ve Yıldırım Türker’in yaptığı değerlendirme sonucunda 12 belgesel filmin desteklenmesine karar verildi. Fon tarafından desteklenen 3 kısa ve 9 uzun/orta metraj belgesel film şöyle sıralandı:

At Hikayeleri / Levent Çetin – Kısa metraj belgesel prodüksiyon desteği

Kaç Para? / Sara Durmuş, Gülşah Keleş – Kısa metraj belgesel post-prodüksiyon desteği

Sulukule Mon Amour / Azra Deniz Okyay - Kısa metraj belgesel Atlas post-prodüksiyon desteği

Kim Bilir Bu Gidişin Dönüşü Olacak Mı? / Ekim Zafer Acun - Uzun/orta metraj belgesel geliştirme desteği

Güzellik Yarışması / Eytan İpeker – Uzun/orta metraj belgesel geliştirme

Reconstruction / Orhun Bozdağ – Uzun/orta metraj belgesel prodüksiyon

Ververoz / Piran Baydemir – Uzun/orta metraj belgesel prodüksiyon

FotoRingo / Zeynel Doğan – Uzun/orta metraj belgesel prodüksiyon

3. Köprü / Ağaç Artık Orada Değil / Beyza Meşe, Can Aksan – Uzun/orta metraj belgesel post-prodüksiyon

Savaşın Gölgesinde / Reyan Tuvi – Uzun/orta metraj belgesel post-prodüksiyon

Özgürleşen Seyirci: Emek Sineması Mücadelesi / Emek Bizim İstanbul Bizim inisiyatifi – Uzun/orta metraj belgesel Atlas post-prodüksiyon desteği

Sessizliğin Kardeşleri - Birayên Bêdengiyê / Taylan Mintaş - Uzun/orta metraj belgesel Atlas post-prodüksiyon desteği

2015 İkinci Dönem Sonuçları  (29 Aralık 2015)

Fona ikinci döneminde yaklaşık 150 başvuru geldi. 2015 jürisi Melis Behlil, Özgür Doğan, Sevil Demirci, Yeşim Ustaoğlu ve Yıldırım Türker’in yaptığı değerlendirme sonucunda 9 filmin desteklenmesine karar verildi. Fon tarafından desteklenen 2 kısa ve 7 uzun/orta metraj belgesel film şöyle sıralandı:

Kameralı Çocuk / İbrahim Yeşilbaş – Kısa metraj belgesel film prodüksiyon 

Sahilde Lenin / Aylin Kuryel, Ahmet Murat Öğüt, Begüm Özden Fırat, Emre Yeksan – Kısa metraj belgesel film Atlas özel post-prodüksiyon desteği

Yeniden İnşa Çağı / İmre Azem  - Uzun/orta metraj belgesel film geliştirme

Horde / Gürcan Keltek – Uzun/orta metraj belgesel film geliştirme 

Gayrımakul Değerler / Somnur Vardar – Uzun/orta metraj belgesel film geliştirme

Bir Kasaba Bir İnsan/ Buket Aydın – Uzun/orta metraj belgesel film prodüksiyon

Bana Eşlik Etmeyen / Murat Caymaz – Uzun/orta metraj belgesel film prodüksiyon

Sonucu Foto Finiş Belirleyecek / Sidar İnan Erçelik – Uzun/orta metraj belgesel film prodüksiyon

Berxwedan Jiyane - Yaşamak Direnmektir / Apo W. Bazidi – Uzun/orta metraj belgesel film post-prodüksiyon

* Mete Gümürhan'ın yönetmenliğini yaptığı Genç Pehlivanlar isimli filme verilen Atlas uzun metraj film post-prodüksiyon desteği, filmin yönetmen ve yapımcısının yaptığı açıklamaya göre ve post-prodüksiyon faaliyetlerindeki değişiklik sebebiyle kullanılamayacağından ötürü iptal edilmiştir.

 

2015 Birinci Dönem Sonuçları (26 Haziran 2015)

Fona bu ilk döneminde yaklaşık 350 başvuru geldi. 2015 jürisi Melis Behlil, Özgür Doğan, Sevil Demirci, Yeşim Ustaoğlu ve Yıldırım Türker’in yaptığı değerlendirme sonucunda 11 film destek aldı. Fon tarafından desteklenen 3 kısa ve 8 kurmaca dışı uzun metraj film şöyle sıralandı:

On İki / Ayçe Kartal - Kısa film prodüksiyon 

Ziba / Ali Farkhonde  - Kısa film post-prodüksiyon

Büst / Hakan Hücum - Atlas özel post-prodüksiyon desteği

Pembe Taksi / Ayfer Ergün  - Uzun metraj geliştirme

Androktones / Emine Yıldırım – Uzun metraj geliştirme

Hayatı Beklerken / Ayşe Toprak – Uzun metraj prodüksiyon

Mavi Kimlik / Vuslat Karan ve Burcu Melekoğlu - Uzun metraj prodüksiyon

Parçalar / Rojda Akbayır - Uzun metraj prodüksiyon

Hazır Ol! / Onur Bakır – Uzun metraj post-prodüksiyon

Uzak Evren / Shevaun Mizrahi - Uzun metraj post-prodüksiyon

Anadolu Turnesi / Deniz Tortum - Atlas özel post-prodüksiyon desteği